Veselé zoubky

• Mgr. Bohumila Mikulková
  • Mgr. Ladislava Podešvová
  • Mgr. Ivana Sekaninová

Žáci prvních tříd se zapojili do preventivního programu drogerie dm Veselé zoubky.

Preventivní program dm „Veselé zoubky“ je zaměřen na děti 1. tříd základních škol. Jak název napovídá, tématem programu je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Všichni si přejeme, aby děti byly zdravé a šťastné a měly co nejčastěji důvod k úsměvu, ve kterém jim nebude bránit bolavý zoubek nebo strach ze zubního lékaře. Děkujeme za krásné sponzorské dary ve formě dětských zubních kartáčků, dentálních dětských nití, zubní bio pasty a pracovních listů.

Program byl zábavný a někteří ho měli zpestřený o kontrolu zubního plaku. Zakoupením tabletek pro rychlou a spolehlivou kontrolu vyčištěných zoubků se bavili žáci 1. A. Po vyčištění zoubků dostali žvýkací tabletku, která zbarvila špatně vyčištěná místa do fialové barvy. Po druhém čištění barvy přešla do růžové nebo se úplně vytratila, protože na druhý pokus se podařilo zoubky vyčistit pečlivěji.